מאמרים וכתבות

כיצד “מודל הכיסא” תורם להצלחת סטארטאפים ?

הכותבת: אביב לנדאו ארצי

נכון שהכותרת הזויה, משוגעת, מגוחכת ומסקרנת גם יחד. אז לפני שאתם ממשיכים לקרוא, תעצרו ותנסו לחשוב, לנחש אילו תהיות ורעיונות עולים בראשכם.

ובכן, אז הנה הסיפור שאני כל כך מרוגשת ומתרגשת, שאני חייבת לשתף אתכם בחוויות הנעלות שחוויתי וכל שאר עמיתיי חוו ביום רביעי שעבר.

במסגרת היותי חברה שופטת בצוות השופטים הארצי של האגודה הישראלית לצוותי שיפור ושש סיגמא ערכנו סיור מדהים באחד הבסיסים של חיל האוויר. מדוע דווקא שם ? כי הצוות שאירח אותנו, זכה במקום הראשון בתחרות השנתית שאנו שופטים בה מדי שנה.

ולפני שאמשיך את הסיפור …

מי שמכיר אותי, תוהה מה לי כיזמת, סטארטאפיסטית וכמלווה חברות וארגונים בתחומי היזמות והחדשנות לתחום של תהליכי שיפור בארגונים. אז במקביל ליזמות שהיא ב-DNA שלי, אני גם יועצת לניהול ולארגונים בהתמחות של ניהול ומנהיגות ועשייה צוותית (אתם מכירים את המושג עבודת צוות, כפי שלתפישתי, אני מגדירה “שותפי עשייה” במקום עובדים).

וכמי שליוותה ארגונים רבים, כולל בינלאומיים, הובלתי חוגי איכות לפי שיטתו של פרופ’ דמינג שהיה סטטיסטיקאי, פרופסור, מרצה, יועץ וסופר. משנת 1950 לימד מנהלים בכירים כיצד לשפר, לייעל, לעצב ולתכנן את מקום עבודתם, על מנת להשיא את איכות מוצריהם ולהגדיל את פריון העבודה.

כדי להבין את הלוגיקה בפשטותה ובקצרה אז הנה המודלים –

תמונת תהליך מעגל האיכות

ובנוסף, הובלתי גם צוותי שיפור

והמשך הסיפור של הביקור…

יצויין, כי כל חברי צוות השופטים בתחרות צוותי השיפור, שופטים בתחרות בהתנדבות מלאה ורובם, הנם מקצוענים וותיקים של עשרות שנים שהובילו , וחלקם עדיין מובילים ארגונים מכובדים בתחום האיכות, השש סיגמא והשיפור בחייהם.
בקרב המארחים שלנו, היו שני קצינים צעירים, שהסבירו לנו אודות המקום ומהות העשייה האדירה, הסיעו אותנו ממקום למקום, הציגו בפנינו את הדברים הנפלאים שעוסקים בהם ובחלק מהמקומות, נדרשנו קצת ללכת.

אז מה הבעיה ללכת ?

אחד השופטים הנו אדם מבוגר שנעזר במקל הליכה והדבר המרגש, שכבר זמן רב לא ראיתי במיוחד בקרב צעירים,  קצין צעיר ששמו רועי,שהבחין שהשופט מתהלך בכבדות, רץ להביא כיסא מהמשרד ופשוט “חיזר” אחריו עם הכיסא, ובכל פעם שעצרנו, העמיד את הכיסא כדי שהשופט יוכל לשבת ולהקשיב להסברים ברוגע. השופט הופתע מהמחווה של רועי הקצין ואמר שהוא בסדר.למרות זאת,רועי התעקש והמשיך “לחזר” אחריו עם הכיסא תוך כדי הליכה (תמונה סוריאליסטית ומעלה חיוך ואף צחוק חיובי) ואמר את אחד המשפטים הכי מרגשים

ששמעתי לאחרונה בכלל ומחבר’ה הצעירים בפרט –

 

ומה אתם חושבים שקרה ? השופט נכבש בקסמיו של רועי, כמו כל השופטים והקצינים, והתיישב בכל פעם שעצרנו להסברים שקיבלנו.

עיניי דמעו מרוב התרגשות ואמרתי –שאם יש משהו שמרומם את גאוותי בעם ישראל, לצד השחיתות וחוסר האתיקה של חלק מהמדינאים שלנו כיום –אלה החבר’ה המופלאים והמדהימים שפגשנו !

החבר’ה הצעירים האלה, שהם גם עתודאים, פשוט קבלו חינוך מדהים עם “שרשרת ערכים” חיובית ובזכותם, אנו יכולים לסמוך עליהם ולישון בשקט. איזה כייף, הרגשתי שליבי מתרחב יותר מממדי גופי. איזו נחת.

אני יודעת שזה נשמע “פולני”, כפי שבני אורי אומר לי “אמא, תפסיקי להיות פולניה” ואני עונה ש”אני פולניה גאה מאוד”.

אז עכשיו, באמת כיצד “מודל הכיסא” תורם להצלחת הסטארטאפ ?

בחלק מהפוסטים הזכרתי והדגשתי כי יש שני עקרונות קריטיים להצלחת מיזם וסטראטאפ. הראשון בחירת השותפים המתאימים והראויים, מוזמנים לקרוא את תמימות ושותפות החלק הראשון והשני והשניבחירת המשקיעים המתאימים והראויים, ואתם יותר ממוזמנים לקרוא את מתי וכיצד לגייס הון לסטארטאפ, או בכלל לא ? החלק הראשון והשני.

בחירת שותפים מתבססת בראש וראשונה על “שרשרת ערכים” שאתם יודעים, שאיתם תוכלו באמת לצאת למסע המאתגר, ולעתים המטלטל, של הקמת מיזם וסטראטאפ. תדעו, שיש על מי לסמוך בכל עת ובכל מקרה שתידרשו אליו כפי שכבר נאמר “קשה באימונים וקל בקרב”. “שרשרת הערכים” היא הבסיס למקצועיות ותהפוך אתכם למקצוענים.

ואילו בחירת המשקיעים היא גם כן קריטית מאחר והבחירה אינה חד-צדדית רק מצד הכסף, אלא זהו תהליך דואלי ודינמי. חשוב שהמשקיעים יתאימו ל“שרשרת הערכים” של היזמים, אחרת האינטראקציה תתנהל במקביל ללא נקודות ממשק ואינטגרציה ואז הכישלון כתוב על הקיר, שאי אפשר להתעלם ממנה.

לדוגמה, יזמים שמסתנוורים מהמשקיעים הראשונים שמציעים להם כסף, ללא ערך מוסף כמו של מערכת תפוצה, ידע מקצועי, ניסיון, קשרים וכדומה, זה יהיה כסף טיפש ולשווא. במקרים רבים, מפה ועד התרסקות הסטארטאפ, קצרה ביותר.

במידה ולא תהיה כימיה בין היזמים ובין המשקיעים, הם ישר ירגישו את זה בתחושת הבטן, קרי, האינטואיציה ‘תדוורר’ להם כבר את המסר. חשוב שהיזמים יבינו, שעליהם לעשות גם כן מכרז על המשקיעים ולא רק הפוך.

והכיסא ומשמעויותיו   

רועי, בחור צעיר שיודע לכבד אדם מבוגר

רועי, בחור צעיר שיודע לזהות צורך בטרם הצד השני העלה אותו

רועי, בחור צעיר שמתעקש לעזור לאדם זר, באותה מידה ורגש שהיה עוזר לסבא שלו

רועי, הוא הבן אדם שארצה להיות שותפה שלו

רועי, הוא הבן אדם שאני יודעת, שאוכל לסמוך עליו במיליון אחוז

רועי, הוא בן אדם נעלה שאני יודעת שאוכל לפרוץ איתו קדימה

רועי, הוא הבן אדם שאני יודעת שנוכל ביחד לעמוד באתגרים בלי “התרצת הנפוצה” של ‘קשה לי’, ‘נמאס לי’ וכדומה

והרשימה הניפלאה יכולה להמשיך עד אינסוף…

אז איך אנחנו מעבירים את “שרשרת הערכים” הזו הלאה ?

זה הרבה יותר פשוט ממה שזה נדמה פשוט להקשיב למרחבים הסובבים אותנו, להקשיב לצרכים הסמויים ולהפתיע עם מחווה קטנה. האמינו לי, מניסיוני רב השנים –

לפעול עפ”י עיקרון פארטו – עם פעולה והתנהגות חיובית אחת קטנה בגודל של 5% אנחנו מרוויחים 95% של אינסוף של ערכים כמו, נימוס, התחשבות, הקשבה לאחר, כשניתן להגדירה כ“הקשבה ממנפת” התחשבות ועוד הרבה – אלה מיומנויות חברתיות שתבלטנה אתכם בקרב אחרים, ששכחו מה זה להיות חבר ושותף מרוב שהם בתוך הטכנולוגיה – “הסוליסטים”. במקרים רבים הם גם די בודדים. דווקא היום יותר מתמיד, האינטראקציה הבינאישית היא בין החשובות ביותר בין המיומנויות של המאה ה-21.

 

והלוואי שזה היה חלק מה-DNA של כל אחד מאתנו – תבחנו בצורה סמויה וגלויה עם “מבחן הכיסא” את השותפים ואת המשקיעים העתידיים בטרם אתם חותמים על הסכם לפני שאח”כ יהיה מאוד קשה לצאת ממנו. במיוחד עם משקיעים, כי זה כמו חתונה קתולית. תשאלו את עצמכם ואח”כ עם מי שתרצו להתחבר איתו לשנים רבות – מה יהיו מוכנים לעשות למענכם, למען האינטרסים המשותפים של שניכם, האם הם יהיו מוכנים “ללכלך את הידיים בבוץ” גם אם זה לא נעים ולא נוח וכו’. הבנתם.

התנהגויות אילו, הן הכי ספונטניות ולכן הן הכי אותנטיות ואמיתיות, ומכאן, אנו חושפים את האופי האמיתי שלהם ללא משחקים. הם לא זקוקים למשחקים, כי הם מספיק בטוחים בעצמם לצד צניעות. הם ממוקדים במטרה הגדולה המשותפת והאגו נמצא בצד כי הוא לא חייב להיות הכוכב. הם מדברים ב”איך אנחנו יכולים לפתור את האתגר הזה ?” ולא “אתה תעשה כי לי אין זמן”, או כל תירוץ אחר וכו וכו’.

 

אז בואו נסכם ביחד ובכייף,

תקשיבו לסביבותיכם המגוונות על פני היום ותעשו מצווה אחת קטנה לפחות ביום. אני מבטיחה לכם ש

תהיו יותר מאושרים

תהיו יותר רגועים

תהיו יותר יצירתיים

תהיו יותר פוריים

תהיו יותר

והעולם האנושי בכלל, והעסקי בפרט, יהיה יותר ערכי ויותר פורה.

פשוט יותר.

 

באהבה וביוזמה,